Historia Wojtka jest długa, sięga aż drugiej wojny światowej. Swój początek ma na bliskim wschodzie, gdzie stacjonujący polscy żołnierze przygarnęli małego niedźwiadka, którego matka została zastrzelona. Na imię dano mu Wojtek, jest to starosłowiańskie imię opisujące wojaka przynoszącego pociechę. Mały niedźwiadek dorastając pod opieką ludzi nie tylko zachowywał się jak człowiek ale wręcz pomagał opiekunom, których traktował jak swoją rodzinę.

Czując się żołnierzem, tak jak oni walczył wspólnie z nimi o wolność. Wojtek w kompanii pod dowództwem generała Andersa otrzymał nawet stopień kaprala. Biorąc udział w Bitwie pod Monte Cassino pomagał swoim kolegom w walce nosząc skrzynie z amunicją.

przygody wojtka

Ta paradoksalnie mało znana w Polsce historia, jedną osobę urzekła w zupełności. Pewna mama postanowiła nadać imię po wyjątkowym niedźwiadku swojemu synkowi. Oczywiście chłopiec o imieniu Wojtek miał dużo więcej szczęścia niż niedźwiadek. Nie musiał dorastać podczas wojny, nie miał kontaktu z bronią, krwią ani wszechobecną śmiercią. Wychował się w rodzinie pasjonatów jazdy na deskach, którzy postanowili dzielić się swoją pasją z innymi. Rodzina ta założyła Fundację OnBoard, która upowszechnia sporty deskowe w różnych zakątkach świata. Organizacja ta nie musi walczyć o wolność… ale walczy o to aby każdy na świecie miał szansę zasmakować uczucia wolności. Wyjątkowego uczucia, które można poczuć tylko podczas jazdy na desce czyli… OnBoard.

przygody wojtka

Zarówno historia niedźwiadka jak i chłopca pokazują nam, że świadomość od najmłodszych lat tworzą najbliżsi. Wojtek uwielbia aktywnie spędzać czas z innymi a przede wszystkim jeździć na deskach! Oczywiście również dzieli się pasją - od dawna pomaga w Fundacji uczyć podstaw niezbędnych do uprawiania wszystkich sportów deskowych :)

Chłopiec o imieniu Wojtek, jego życie oraz jego proces nauki jazdy na różnych deskach były niewątpliwie inspiracją do powstania naszej nazwy i znaku. Głównym narzędziem do nauki jazdy w Fundacji OnBoard są longboardy. Dlatego właśnie niedźwiadek niosący longboarda zamiast amunicji został symbolem naszej marki.

Aby śledzić przygody Wojtka, najmłodszego Team Ridera marki Wojtek OnBoard Tools, który od drugiego roku życia jeździ z rodziną na longboardzie, snowboardzie i pływa na desce surfingowej kliknij link poniżej.

przygody wojtka